Ile kosztuje instalacja oprogramowania dla gastronomi – cena 2022?

Oprogramowanie dla gastronomii to element POS (Point-of-sale) czyli systemów do obsługi sprzedaży detalicznej (urządzeń komputerowych i fiskalnych, terminala płatniczego oraz dedykowanego oprogramowania). Na rynku dostępnych jest wiele programów, które wspierają właścicieli i menedżerów wszelkiego rodzaju …

Ile kosztuje instalacja oprogramowania dla gastronomi

Oprogramowanie dla gastronomii to element POS (Point-of-sale) czyli systemów do obsługi sprzedaży detalicznej (urządzeń komputerowych i fiskalnych, terminala płatniczego oraz dedykowanego oprogramowania).

Na rynku dostępnych jest wiele programów, które wspierają właścicieli i menedżerów wszelkiego rodzaju restauracji, barów, food trucków i klubów.

Mają różne funkcje, np. moduł do zbierania zamówień, integrację z drukarką fiskalną, panel menedżera (z dostępem m.in. do raportów sprzedaży, statystyk popularności dań, informacji o średniej wartości zamówień ), wyświetlacz gotowych zamówień w lokalach z samoobsługą, moduł zamówień online, moduł do obsługi programu lojalnościowego.

Ile kosztuje instalacja oprogramowania dla gastronomii?

Instalacja oprogramowania dla gastronomii kosztuje 123 – 156 zł/godz. pracy technika, możliwa jest też w cenie abonamentu/programu. W abonamencie, za miesiąc dostępu do standardowego programu dla gastronomii należy zapłacić 158 – 244 zł. Za jednorazowy zakup programu trzeba wydać 1590 – 2078 zł.

Od czego zależy cena instalacji oprogramowania dla gastronomii?

Koszt instalacji programu dla gastronomii zależy od:

  • wybranego programu (im bardziej rozbudowany tym cena wyższa),
  • modelu działania programu – w chmurze (abonament) lub instalowanego na serwerze,
  • czasu potrzebnego informatykowi na zainstalowanie oprogramowania,
  • marży specjalisty IT, który instaluje oprogramowanie,
  • miasta, w którym realizowana jest usługa (w większych ośrodkach ceny są wyższe),
  • zakupu dodatkowego wyposażenia (np. tabletów do obsługi programu).