Ile kosztuje instalacja oprogramowania do zarządzania projektami – cena 2022?

Planowanie, tworzenie i realizowanie projektów to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na osiąganie celów biznesowych. Menedżerowie potrzebują oprogramowania do prawidłowego wyznaczania celów strategicznych, ustalania kamieni milowych, których osiągnięcie pozwala sprawdzić czy kolejne etapy projektu są …

Ile kosztuje instalacja oprogramowania do zarządzania projektami

Planowanie, tworzenie i realizowanie projektów to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na osiąganie celów biznesowych.

Menedżerowie potrzebują oprogramowania do prawidłowego wyznaczania celów strategicznych, ustalania kamieni milowych, których osiągnięcie pozwala sprawdzić czy kolejne etapy projektu są osiągane oraz szeregu narzędzi usprawniających cały proces, np. do zarządzania zespołem pracowników (m.in. komunikacja, delegowanie zadań, tworzenie statystyk).

Na rynku dostępnych jest wiele programów do zarządzania projektami, od najprostszych, dedykowanych mikro firmom, przez bardziej rozbudowane po te służące wielkim przedsiębiorstwom i korporacjom.

Ile kosztuje instalacja oprogramowania do zarządzania projektami?

Instalacja oprogramowania do zarządzania projektami kosztuje 157 – 184 zł za godzinę pracy informatyka. Do kosztu należy doliczyć cenę programu lub miesięcznej/rocznej subskrypcji. Niektóre programy mają wersje darmowe z wybranymi funkcjami/dla ograniczonej liczby pracowników.

Od czego zależy koszt instalacji oprogramowania do zarządzania projektami?

Cena instalacji oprogramowania do zarządzania projektami zależy od:

  • kosztu pracy informatyka, który wykona pracę,
  • kosztu wynajęcia firmy IT (abonament/jednorazowa usługa),
  • miasta, w którym realizowana jest usługa (w większych ośrodkach ceny są zazwyczaj wyższe),
  • liczby stanowisk/osób, które będą korzystały z oprogramowania,
  • stopnia kompleksowości oprogramowania.