Ile kosztuje konfiguracja programu pocztowego – cena w 2022?

Choć usługę poczty e-mail wielu dostawców oferuje za darmo, to jej konfiguracja nie zawsze jest intuicyjna, czasem wymaga też dodatkowych czynności, np. archiwizacji starej poczty. Wielu użytkowników może mieć z nią problem lub nie chce …

Ile kosztuje konfiguracja programu pocztowego

Choć usługę poczty e-mail wielu dostawców oferuje za darmo, to jej konfiguracja nie zawsze jest intuicyjna, czasem wymaga też dodatkowych czynności, np. archiwizacji starej poczty.

Wielu użytkowników może mieć z nią problem lub nie chce poświęcać swojego czasu na zmienianie ustawień programu pocztowego – przede wszystkim jeżeli nie chce poprzestać na automatycznej konfiguracji.

Pewnych umiejętności może również wymagać konfiguracja firmowego programu pocztowego.

Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania ekspertowi IT.

Przed wizytą w serwisie komputerowym trzeba dysponować adresem e-mail konfigurowanej skrzynki pocztowej, hasłem do skrzynki oraz adresami serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej.

Ile kosztuje konfiguracja programu pocztowego?

Za godzinę pracy informatyka konfigurującego program pocztowy trzeba zapłacić 128 – 235 zł. Import zawartości konta pocztowego na serwer kosztuje 195 – 215 zł. Instalacja serwerów poczty to koszt 275 – 623 zł.

Od czego zależy cena konfiguracji programu pocztowego?

Większość serwisów komputerowych nie ma w cenniku osobnej pozycji konfiguracja programu pocztowego. Cena naliczona za ustawienie poczty e-mail zależy od:

  • kosztu godziny pracy informatyka,
  • kosztu wykupionego abonamentu,
  • czasu, który ekspert musi poświęcić na konfigurację poczty,
  • dodatkowych usług, np. archiwizacji starej poczty e-mail, importu zawartości konta pocztowego na serwer,
  • miasta, w którym zlecona jest usługa (Warszawa i duże ośrodki są droższe).

Jeżeli konfiguracja programu pocztowego odbywa się w ramach abonamentu to koszt takiej miesięcznej opłaty zależy od liczby komputerów w firmie – od 310 zł – 745 zł za 5 komputerów.