Ile kosztuje konfiguracja serwera – cena w 2022?

Bez właściwie skonfigurowanego i działającego serwera nie ma prawidłowo funkcjonujących urządzeń, programów i usług IT. Serwery pełnią wiele funkcji, m.in. serwują strony internetowe i obsługują pocztę e-mail (serwer www i serwer poczty). Serwer jest miejscem, …

Ile kosztuje konfiguracja serwera

Bez właściwie skonfigurowanego i działającego serwera nie ma prawidłowo funkcjonujących urządzeń, programów i usług IT.

Serwery pełnią wiele funkcji, m.in. serwują strony internetowe i obsługują pocztę e-mail (serwer www i serwer poczty).Serwer jest miejscem, w którym przechowywane są pliki dostępne w sieci.

To urządzenie lub oprogramowanie, które musi być skonfigurowane, żeby użytkownik mógł korzystać ze wszelkich zasobów i usług sieciowych.

Ile kosztuje konfiguracja serwera?

Koszt konfiguracji serwera – jednorazowej usługi informatycznej warszawa to 433-970 zł. Konfiguracja w ramach stałej umowy abonamentowej wynosi 785-1845 zł (w zależności od liczby godzin w abonamencie). Godzina pracy informatyka przy konfiguracji serwera kosztuje 96-205 zł/h.

Od czego zależy cena konfiguracji serwera?

Koszt konfiguracji serwera zależy od:

  • modelu rozliczenia współpracy z firmą IT (jednorazowa usługa, abonament miesięczny, rozliczenie godzinowe),
  • zakresu pracy wykonanej przez specjalistę,
  • rodzaju serwera (Windows, Linux, QNAP NAS, www, poczty, plików, VPN, chmury, kamery),
  • ewentualnego kosztu dojazdu do klienta,
  • pory i dnia wykonania usługi IT – praca w weekendy/święta i poza standardowymi godzinami funkcjonowania firmy może być droższa o 100-200 proc.