Ile kosztuje konfiguracja sieci bezprzewodowej – cena w 2022?

Dobrze funkcjonujące biuro czy nawet dom bez skonfigurowanej sieci bezprzewodowej, nie będzie w pełni komfortowe. Już sama konfiguracja routera, instalacja sieci LAN lub WiFi a nawet prace związane z zaporą sieciową Firewall mogą nastręczyć ogromne …

Ile kosztuje konfiguracja sieci bezprzewodowej

Dobrze funkcjonujące biuro czy nawet dom bez skonfigurowanej sieci bezprzewodowej, nie będzie w pełni komfortowe. Już sama konfiguracja routera, instalacja sieci LAN lub WiFi a nawet prace związane z zaporą sieciową Firewall mogą nastręczyć ogromne trudności. Korzystając z usług serwisu, z pewnością zdejmiesz sobie ten problem z głowy. Jednak, wszystko ma swoją cenę. Na jakie koszty związane z konfiguracją sieci bezprzewodowej w biurze czy mieszkaniu musisz się przygotować?

Ile kosztuje konfiguracja sieci bezprzewodowej – usługa informatyczna?

Prace związane z konfiguracją routera to koszt 150-200zł. Kolejne działania związane z instalacją sieci LAN lub Wi-Fi to cena 220 – 250zł. Podstawowe ustawienia zapory sieciowej Firewall 90 – 120zł. Konfiguracja Access Point to dodatkowe 200 – 250zł

Od czego zależą koszty konfiguracji sieci bezprzewodowej?

Konfiguracja systemowa to nie wszystko. Dochodzą do tego również prace związane z montażem kabla UPT do gniazdka RJ45, gdzie cena to 5 – 10 zł. Następnie zamontowanie korytka maskującego i położenie kabla sygnałowego, koszt 12 – 15zł za 1 m. Dodatkowo ewentualne przewierty przez ściany, 3 – 5zł za jeden otwór. Za zrobienie wtyku RJ54 musisz dopisać do kosztorysu 4-8 zł.

Przed rozpoczęciem prac warto zrobić dobry plan, aby po drodze nie wyszły ewentualne niespodzianki. Każdy dobry serwis ma w swojej ofercie kosztorys instalacji sieci bezprzewodowej obejmujące rozmieszczenie Accesss Point’ów i pomiar sygnału. Cena takiej usługi to 150 – 200 zł. Przy okazji można również przyjrzeć się schematom komputerów działających na danej przestrzeni i zlecić kosztorys modernizacji sieci komputerowej. Koszty to 150 – 300zł, z uwzględnieniem wszystkich aspektów informatycznych. 

Aby skutecznie wykonać konfigurację sieci bezprzewodowej, trzeba również doliczyć koszty związane z dojazdem serwisantów na miejsce. Pewne rzeczy można zrobić zdalnie, jednak większość musi być wykonana stacjonarnie, często z użyciem specjalistycznego sprzętu.