Ile kosztuje przywrócenie kopii zapasowej – cena w 2022?

Czasem zawini człowiek – przez przypadek skasuje ważne pliki. Bywa, że za to wszystko odpowiada złośliwe oprogramowanie. Co zrobić, gdy komputer nie uruchamia się, a my mieliśmy na nim ważne dane? Jeżeli wcześniej wdrożono system …

Ile kosztuje przywrócenie kopii zapasowej

Czasem zawini człowiek – przez przypadek skasuje ważne pliki. Bywa, że za to wszystko odpowiada złośliwe oprogramowanie. Co zrobić, gdy komputer nie uruchamia się, a my mieliśmy na nim ważne dane? Jeżeli wcześniej wdrożono system tworzenia kopii zapasowej, możemy spać spokojnie. Wystarczy tylko uruchomić procedurę przywrócenia uprzednio zapisanych danych. Robiąc to w profesjonalnym serwisie komputerowym mamy pewność co do bezpieczeństwa naszych danych. Nie są to tak wielkie koszty, jak się wydaje!

Ile kosztuje przywrócenie kopii zapasowej?

Standardowa usługa przywrócenia kopii zapasowej z innego dysku to koszt w wysokości 240 – 350 zł. Przywrócenie kopii zapasowej systemu „recovery” 120 – 180zł. Konfiguracja oprogramowania kosztuje 80 – 120 zł. Wycena takiej usługi jest bezpłatna.

Od czego zależy koszt przywrócenia kopii zapasowej?

Najważniejsza rzecz jest prozaiczna: z jakiego dysku ma być przywrócona kopia zapasowa. Jeżeli mamy problem z zalogowaniem się do wykupionej wcześniej przestrzeni dyskowej i trzeba uruchomić procedurę odzyskiwania hasła, cena wzrośnie o 50 – 100 zł. Dodatkowe koszty pojawiają się również, gdy serwisant nalicza opłaty od czasu pracy a nie od konkretnych efektów. Godzina pracy kosztuje 80 – 150 zł.

Solidnym cenowym argumentem jest w tym przypadku czas realizacji usługi przywrócenia kopii zapasowej. Jeżeli potrzebujemy działania na „cito” musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami 50 – 90 zł. Usługa z dojazdem, to kolejny wydatek. O ile na terenie dużych aglomeracji to koszty 10 – 30 zł, o tyle już w mniejszych miastach i miejscowościach cena wzrasta do 25 – 45 zł.

Teoretycznie, przywrócenie kopii zapasowej to czynność, którą można zrobić samemu. Warunek jest jeden – musimy znać wszystkie klucze dostępu oraz mieć pojęcie o informatycznej stronie tego zadania. W przeciwnym razie może dojść do nieprzewidzianych błędów, które nie tylko nie doprowadzą do przywrócenia kopii zapasowej. One mogą również uszkodzić pliki na dysku zewnętrznym. Dlatego zdecydowanie lepiej jest oddać to w ręce serwisu.