Ile kosztuje wymiana tonerów w drukarce – cena w 2022?

Czujnik zamontowany w twoim urządzeniu tobie podpowie, kiedy należy wymienić toner. Nie należy z tym zwlekać. Może się okazać, że na już potrzebujesz wydruku, a jest to niemożliwe. Drukowanie laserowe jest niezwykle trwałe oraz wodoodporne. …

Ile kosztuje wymiana tonerów w drukarce

Czujnik zamontowany w twoim urządzeniu tobie podpowie, kiedy należy wymienić toner. Nie należy z tym zwlekać. Może się okazać, że na już potrzebujesz wydruku, a jest to niemożliwe. Drukowanie laserowe jest niezwykle trwałe oraz wodoodporne. Twoja kartka papieru jest gładka wraz z wydrukowanymi elementami. Dostępne są tonery oryginalne oraz dużo tańsze zamienniki. Kwestia wyboru należy do ciebie. Możesz je kupić online lub w sklepie komputerowym.

Ile kosztuje wymiana tonerów w twojej drukarce?

Koszt tonera czarnego to 150 – 500 zł. Za zestaw tonerów kolorowych zapłacisz 200 – 600 zł. Koszt zamienników to 50 – 200 zł. Zestaw konserwacyjny do drukarki kosztuje 100 – 900 zł. Ściereczka do drukarki laserowej to koszt 5 – 10 zł. Papier biały A4 500 sztuk to 20 – 100 zł. Za rolkę pobierającą papier zapłacisz 15 – 50 zł.

Od czego zależy cena wymiany tonerów w drukarce?

Cena wymiany tonerów w drukarce jest całością wielu zmiennych, które zależą w głównej mierze od ciebie. Na wysokość wydatku wpływa:

  • Czy kupujesz zamiennik lub oryginalny produkt;
  • Rodzaj producenta drukarki;
  • Czy wydruk jest dodatkowo wodoodporny;
  • Kolor tonera drukarki;
  • Czy samodzielnie dokonasz wymiany lub ją zlecisz profesjonalnemu serwisowi IT (zastosowanie ma to w szczególności w biurach);
  • Miejsce zakupu (online lub w sklepie komputerowym).

Okazuje się, że zamienniki wcale nie drukują gorszej jakości elementy na papierze od oryginalnych. Są dużo tańsze oraz czasami oferują większą ilość wydruku. Zdarza się, że producent drukarki będzie miał w ofercie bardzo drogie materiały eksploatacyjne. Niektóre urządzenia oferują opcję oszczędzania zużycia tonera. Pozwala to na dłuższe korzystanie z tego samego tonera, jednak wpłynie to na jakość drukowania. Po dokonaniu wymiany dobrze jest skalibrować swoją drukarkę, aby kolory były jak najbardziej żywe. Dzięki temu pozbędziesz się również ewentualnie niepotrzebnych smug. Jeśli masz z tym problem, to warto skorzystać z usług informatyka, który tobie da kilka rad na przyszłość oraz podpowie jak tego dokonać. Pamiętaj – nigdy nie zwlekaj z wymianą tonera w drukarce.