wFirma – księgowość online dla Twojej firmy wFirma

Wystawianie faktur, rozliczanie podatków, wpłaty na ZUS – to tylko najbardziej podstawowe funkcje, które znajdziesz na platformie wFirma. Dzięki tej usłudze, prowadząc biuro rachunkowe, jednoosobową działalność, spółkę czy też fundację, wszystkie sprawy firmowe załatwisz w …

wFirma-co-to-jest-i-jak-na-niej-skorzystasz

Wystawianie faktur, rozliczanie podatków, wpłaty na ZUS – to tylko najbardziej podstawowe funkcje, które znajdziesz na platformie wFirma. Dzięki tej usłudze, prowadząc biuro rachunkowe, jednoosobową działalność, spółkę czy też fundację, wszystkie sprawy firmowe załatwisz w jednym miejscu. Szybko i bez wstawania od komputera.

wFirma to serwis świadczący usługi dla każdego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą: samozatrudnionych, małych firm, dużych przedsiębiorstw, spółek i biur rachunkowych. To również propozycja dla spółdzielni czy też fundacji.

Platforma do księgowości online oferowana przez wFirma to coś więcej niż prosty program do fakturowania. System jest bardzo rozbudowany - to kompleksowe narzędzie do zarządzania działalnością.

To płatne narzędzie, ale nie musisz kupować kota w worku. Sprawdź wFirma przez 30 dni za darmo i bez zobowiązań!

wFirma - co dostajesz korzystając z księgowości online

Na platformie wFirma szybko zmienisz formę opodatkowania, zrobisz remanent, poprowadzisz magazyn, zrobisz korektę lub wystawisz duplikat faktury, wypełnisz i wyślesz deklarację ZUS DRA, zawiesisz działalność, zintegrujesz z systemem drukarkę fiskalną czy też Allegro, Prestashop, Shoper, WooCommerce lub inną platformą e-commerce.

Dzięki subskrypcji wFirma masz dostęp do m.in.:

 • księgowości z OCR czyli optycznym rozpoznawaniem znaków - dzięki temu modułowi, przy użyciu smartfona możesz zrobić zdjęcie fakturze, zapisać w aplikacji, a system sam zaksięguje i wyliczy podatki, Tobie pozostanie wysłanie JPK_V7,
 • wystawiania każdego rodzaju faktur w 8 językach z dostępem do 9 szablonów, we wszystkich walutach, z uwzględnieniem specyfiki Twojej branży,
 • modułu służącego do obliczania podatków, generowania zaliczek, plików JPK i wyliczania składek do ZUS - deklaracja i inne dokumenty prześlesz do urzędu z poziomu systemu wFirma,
 • prawidłowych rozliczeń przejazdów,
 • integracji z Allegro i innymi platformami e-commerce,
 • zapisywania zadań w kalendarzu (nie zapomnisz o ważnych terminach),
 • automatycznego rozliczenia płatności z uwzględnieniem różnic kursowych (automatyczne zastosowanie odpowiednich kursów walut z tabeli NBP),
 • ewidencjonowania środków trwałych i WNIP,
 • modułu generującego i obliczającego listy płac, który jest zintegrowany z PUE i e-ZUS,
 • integracji platformy z Twoim kontem bankowym.

Dostęp do dodatkowych funkcji zależy od pakietu, który wybierzesz.

W Kadrach, płacach i ubezpieczeniach znajdziesz np. prowadzenie ewidencji czasu pracy, panel pracownika czy funkcję rozliczania cudzoziemców, a wFirma dla biur rachunkowych to kompletny zestaw narzędzi do obsługi klientów.

Jednak wFirma nie ogranicza się tylko do kwestii finansowych i księgowych.

Jeżeli prowadzisz spółkę, to platforma ułatwi współpracę różnych działów, od księgowości, przez kadry po magazyn (wydawanie towaru, aktualizacja stanów magazynowych). 

Księgowość możesz przenieść do wFirma od dowolnego miesiąca, także w trakcie roku.

wFirma - jak to działa

Korzystanie z platformy wFirma jest bardzo intuicyjne. Zakładasz konto na serwisie, wybierasz pakietu usług, płacisz abonament i otrzymujesz dostęp do panelu, w którym masz wszystkie potrzebne funkcjonalności.

Panel jest przejrzysty - po zalogowaniu znajdziesz na stronie głównej skróty do wszystkich najważniejszych akcji. Szybko wejdziesz do modułu wystawiania faktur, księgowania wydatków czy też informacje o zbliżających się terminów płatności podatków i ubezpieczeń.

wFirma to niezastąpiony towarzysz prowadzących działalność. Docenisz go w razie wątpliwości dotyczących rachunkowości czy finansów.

Po wykupieniu subskrypcji masz dostęp do sprawnej pomocy technicznej oraz bazy wiedzy ekspertów tworzących specjalistyczne artykuły na serwis Poradnik Przedsiębiorcy.

Dodatkowo możesz wykupić wsparcie dedykowanego asystenta - księgowego i/lub kadrowego. Zyskasz pomoc online - codziennie, w godz. 7-21. Możesz zadać dowolną liczbę pytań, a ekspert możliwie szybko da Ci odpowiedź (maksymalny czas oczekiwania do 48 godz., większość użytkowników dostaje ją w ciągu 15 minut).

Skorzystaj z wFirma - całą księgowość masz w jednym miejscu, z dostępem przez całą dobę z dowolnego miejsca!

wFirma i Krajowy System e-Faktur

Użytkownicy platformy wFirma nie muszą obawiać się zmian w systemie finansowym i podatkowym. Aplikacja jest aktualizowana na bieżąco i uwzględnia wszystkie nowości wprowadzane przez rząd i ustawodawcę. Aktualizacje są zawsze zgodne z aktualnym stanem prawnym. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę liczbę zmian wprowadzanych w przepisach.

Dobrym przykładem jest zbliżająca się rewolucja czyli obowiązkowe korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur.

KSeF to platforma do wystawiania i otrzymywania faktur ustrukturyzowanych. Tego typu dokumenty są w 2022 roku fakultatywne - nie ma obowiązku ich wystawiania i funkcjonują obok faktur tradycyjnych (papierowych) oraz elektronicznych.

Jednak faktury ustrukturyzowane staną się obowiązkowe w 2024 roku. Jeżeli korzystasz z wFirma nie musisz się tym martwić. System umożliwi Ci błyskawiczne połączenie z KSeF, wystarczy wejść w Ustawienia, wybrać zakładkę Faktury i włączyć integrację.

Równie łatwe jest wystawianie i wysyłanie faktur ustrukturyzowanych z aplikacji wFirma. Przy wystawianiu dokumentu rozwijasz zakładkę Wyślij i spośród wielu możliwości (wysyłka e-mail, SMS, Pocztą Polską) wybierasz “Wyślij do KSeF”.

Pamiętaj: KSeF wkrótce będzie jedyną metodą fakturowania, zastąpi dokumenty papierowe i e-faktury. Już teraz płynnie przejdź do systemu i skorzystaj z prostego i praktycznego rozwiązania, które znajdziesz w aplikacji wFirma.

wFirma - cennik

Platforma wFirma działa w modelu SaaS. Co to znaczy? Nie musisz kupować i instalować oprogramowania, a potem pamiętać o jego aktualizacji. Wystarczy, że wykupisz abonament i otrzymasz dostęp do zawsze aktualnego serwisu dostępnego online.

Ile kosztuje abonament na korzystanie z narzędzi wFirma? Ceny zależą od:

 • usługi, którą wybierzesz - np. sama Księgowość online lub Księgowość online plus Asystent Księgowy,
 • rodzaju prowadzonej działalności - biura rachunkowe rozliczane są inaczej niż spółki lub jednoosobowe działalności gospodarcze.

Spójrz na konkretne kwoty. wFirma aplikacja kosztuje:

 • 18 zł/miesiąc za jednego klienta - wFirma dla biur rachunkowych,
 • 19 zł/miesiąc - Fakturowanie i sprzedaż,
 • 49 zł/miesiąc - Księgowość online,
 • 49 zł/miesiąc - Kadry, płace i ubezpieczenia,
 • 59 zł/miesiąc - Księgowość onlinie+Asystent Księgowy,
 • 59 zł/miesiąc - Kadry i płace+Asystent Kadrowy.

W tych cenach otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcji danej usługi oraz nieograniczonego wsparcia technicznego i eksperckiego (doświadczonych autorów piszących na serwis Poradnik Przedsiębiorcy).

Co musisz wiedzieć o rozliczeniach za korzystanie z wFirma? Oto najważniejsze fakty:

 • podane ceny są cenami netto za miesiąc,
 • opłata odbywa się na zasadzie prepaid,
 • możesz wybrać automatycznie odnawianą subskrypcję (płatność będzie pobierana z Twojego konta) lub samodzielnie ją opłacać co miesiąc,
 • każdą usługę przetestujesz przez 30 dni za darmo i bez zobowiązań,
 • biura rachunkowe mogą sprawdzić funkcjonalność oprogramowania przez rok - bezpłatnie, dla kont 10 klientów.

Jeżeli prowadzisz biuro rachunkowe, to dzięki Programowi Partnerskiemu możesz zarobić na korzystaniu i polecaniu wFirma.

Mojo.pl - darmowe wystawianie faktur

Być może nie potrzebujesz rozbudowanych usług, które oferuje wFirma. Możesz w takim razie wypróbować system Mojo.pl czyli rozwiązanie na urządzenia mobilne do wystawiania faktur.

Mojo.pl jest aplikacją webową, która umożliwia wystawienie do 3 “zwykłych” faktur VAT lub bez VAT miesięcznie za darmo.

Jak jest pomyślana Mojo.pl? Nie ma klasycznej aplikacji mobilnej, którą pobierasz i instalujesz na smartfonie. Wszystko odbywa się z poziomu strony www.

Aby skorzystać z Mojo.pl musisz wejść na stronę i dodać aplikację jako zakładkę na ekranie głównym telefonu:

 • w Android przycisk “Dodaj aplikację Mojo do ekranu głównego” lub w pasku opcji przeglądarki,
 • w iOS po dodaniu aplikacji w ulubionych w przeglądarce Safari.

Mojo.pl jest zintegrowana z Krajowym Systemem e-Faktur, masz dostęp do modułu CRM, który umożliwia tworzenie katalogu kontrahentów oraz do GUS i CEIDG (import danych).

Rejestracja w Mojo.pl oznacza również rejestrację w serwisie wFirma.

Podsumowanie - 5 rzeczy, które warto wiedzieć o księgowości online z wFirma

Platforma wFirma to świetne narzędzie do zarządzania sprawami przedsiębiorstwa. Oto cechy, które przesądzają o skuteczności tej aplikacji:

 1. Kompleksowość funkcji, które otrzymasz.

W internecie bez problemu znajdziesz programy do fakturowania, płatne i darmowe. Czym wyróżnia się wFirma? Nie służy tylko do wystawiania faktur (taką rolę pełni Mojo.pl). Oferuje wszystko, czego potrzebujesz do załatwiania spraw księgowo-finansowych jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, biuro rachunkowe, spółkę lub fundację. Dzięki wFirma m.in. sprawnie wyliczysz podatki, opłacisz ZUS, poprowadzisz magazyn czy też rozliczysz przejazdy samochodem służbowym i zadbasz o sprawy kadrowe.

 1. Zgodność z obowiązującym prawem.

Brak stabilności przepisów to jeden z największych problemów, z którymi borykają się polscy przedsiębiorcy. Ilość nowości w ustawach dotyczących finansów i księgowości potrafi przyprawić o ból głowy. Odpowiedzią jest wFirma - aplikacja jest cały czas aktualizowana pod kątem zmian w prawie. Odpowiada za to zespół doświadczonych i kompetentnych ekspertów.

 1. Łatwość obsługi systemu wFirma.

Platforma jest bardzo dobrze zaprojektowana, z myślą o wygodzie użytkowników. Strona główna zawiera wszystkie elementy niezbędne w codziennej działalności właściciela firmy lub biura rachunkowego. Masz szybki dostęp do kluczowych elementów, np. dodawania faktur z użyciem OCR i automatycznym księgowaniem.

Nie musisz wierzyć na słowo - przetestuj wybraną usługę przez 30 dni za darmo i bez zobowiązań.

 1. Rozwiązania dedykowane biurom rachunkowym.

Jeżeli prowadzisz biuro rachunkowe lub jesteś jego pracownikiem, to docenisz rozwiązania wFirma, które znakomicie ułatwią Ci pracę. W specjalnie przygotowanym modelu znajdziesz wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia biura (m.in. FK i księgowość podatkową, OCR i schematy księgowe, integrację z MF, ZUS i NBP) oraz funkcje systemu, które udostępniasz klientowi, żeby wasza współpraca przebiegała online i bez zbędnych utrudnień.

 1. Wsparcie ekspertów.

Zespół tworzący wFirma to specjaliści - możesz skorzystać z potężnej bazy wiedzy zebranej w serwisie Poradnik Przedsiębiorcy lub wykupić pomoc online Asystenta Księgowego lub Asystenta Kadrowego. To eksperci, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i wyjaśnią wątpliwości. Co ważne, dostępni są codziennie, w godz. 7-21.