Firmy informatyczne w Warszawie – ranking najpopularniejszych usług IT.

Firmy informatyczne Warszawa Czym dokładnie jest firma informatyczna? Firmą informatyczną nazywamy przedsiębiorstwo, które pełni kompleksowe usługi informatyczne. W skład takiej firmy wchodzi wykwalifikowana kadra, której zadaniem jest optymalizacja, wdrażanie oraz nadzór systemów informatycznych.  Usługi informatyczne …

Firmy informatyczne w Warszawie

Firmy informatyczne Warszawa

Czym dokładnie jest firma informatyczna? Firmą informatyczną nazywamy przedsiębiorstwo, które pełni kompleksowe usługi informatyczne. W skład takiej firmy wchodzi wykwalifikowana kadra, której zadaniem jest optymalizacja, wdrażanie oraz nadzór systemów informatycznych. 

Usługi informatyczne Warszawa

Jakie usługi proponują nam firmy z branży IT? Które z usług są najczęściej wybierane? Które cieszą się dużą popularnością? Zacznijmy od tych, które najczęściej wybierają osoby prywatne:

 1. Klienci często przychodzą z różnego rodzaju problemami dotyczącymi wymian poszczególnych elementów. Do jednych z najczęstszych należą wymiany: matrycy, inwertera, klawiatury, dysku twardego, pasty termoprzewodzącej oraz gniazdka zasilania. Bardzo często są to uszkodzenia mechaniczne lub są wymieniane ze względu na swój długi okres użytkowania.
 2. Kolejnymi elementami, które często ulegają uszkodzeniu są: płyta główna oraz karta graficzna. Te elementy znajdują się we wnętrzu komputera, więc mamy mniejszy wpływ na ich uszkodzenie, w porównaniu do powyższych uszkodzeń. Należy pamiętać, że naprawa płyty głównej oraz karty graficznej wiążą się z dłuższym czasem oczekiwania. Naprawa może potrwać około miesiąc.
 3. Równie często w warszawskie firmy informatyczne spotykają się z świadczeniem usług związanych z drukarką. Pomagają wyczyścić, zainstalować, skonfigurować oraz podłączyć do sieci konkretną drukarkę. Z tej usługi korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa.
 4. Jedną z bardziej wymagających napraw jest: odzyskiwanie utraconych danych np. z telefonu lub pendrive. Bardzo często klienci podczas tej samej wizyty, decydują się na utworzenie kopi zapasowych lub archiwizacji danych.
 5. Warszawskie firmy informatyczne często pomagają w instalacji sterowników oraz konfiguracji routera. Ważne jest, aby zrobić to w poprawny sposób, ponieważ samodzielne ściąganie sterowników z nieznanych stron może spowodować jednoczesne pobranie wirusów. Usuwanie wirusów jest równie częstą świadczoną usługą, jak instalacja sterowników.
 6. Często klienci potrzebują pomocy sformatowaniem oraz naprawą całego systemu Windows.
 7. Najrzadziej klienci przychodzą z takimi problemami jak: czyszczenie wentylatora oraz czyszczenie klawiatury. Wiele osób próbuje to zrobić samodzielnie w domu.

Obsługa IT firm Warszawa

Z jakich usług najczęściej korzystaj warszawskie firmy? Problemy związane z świadczeniem usług, częściej mają charakter sieciowy.

 1. Wiele firm korzysta z usługi partycjonowania, ponieważ chcą w najlepszy sposób zabezpieczyć swoje pliki. Partycjonowanie polega na wydzieleniu obszaru twardego dysku, który uważany jest za odrębny katalog. Ta funkcja pozwala tworzyć kilka miejsc, na którym możemy zarządzać poszczególnymi plikami danych. Dzięki temu, możemy lepiej chronić nasze dane oraz zainstalować kilka systemów operacyjnych.
 2. Kolejną usługą, z której korzystają firmy jest konfiguracja zapory sieciowej. Czym dokładnie jest zapora sieciowa, zwana inaczej firewall? To sposób zabezpieczenia sieci oraz systemów przed intruzami. Bardzo ważne jest skonfigurowanie zapory, ponieważ ona chroni nasze dane, przed ich kradzieżą.
 3. Równie często firmy informatyczne zajmują się aktualizacją oraz konfiguracją BIOS.

FAQ

Czym zajmuję się firma informatyczna?

Firmy informatyczne mają szeroki wachlarz swoich działań, zajmują się m.in.:

 • Doborem odpowiedniego oprogramowania,
 • Ochroną danych osobowych,
 • Naprawianiem awarii urządzeń,
 • Projektowaniem stron,
 • Instalacją serwerów,
 • Analizą ryzyka,
 • Zapobieganiem cyberprzemocy,
 • Aktualizacją danych.

Jakie są firmy informatyczne?

Obecnie na rynku mamy duży wybór firm informatycznych, zarówno małych i prywatnych przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Do największych firm informatycznych w Polsce należą m.in.:

 1. Asseco Poland,
 2. Comarch,
 3. Vercom,

Jakie są działy IT?

Do działów branży IT możemy zaliczyć m.in.:

 • Bezpieczeństwo firmowych systemów IT,
 • Kontrolowanie aktywności użytkowników komputerów i serwerów
 • Zarządzanie dostępem i tożsamością
 • Bieżące aktualizowanie oprogramowania
 • Tworzenie nowego oprogramowania
 • Zapewnienie bezawaryjności i stabilności infrastruktury IT

Jakie są usługi komputerowe?

Do usług komputerowych zaliczmy m.in.:

 • Zarządzanie siecią w firmie,
 • Konsultacje i doradztwo, w zależności od danego problemu,
 • Przywracanie danych,
 • Pomoc w wypadku awarii urządzeń,
 • Projektowanie oprogramowania,
 • Analizę ryzyka,
 • Aktualizowanie oprogramowania

Ile jest firm IT w Polsce?

Liczb firm związanych z branża IT w Polsce, rośnie. Pod koniec 2021 roku liczba firm będących na rynku, wynosiła 131 tyś., natomiast pod koniec marca 2022 roku wzrosła o 5%. Obecnie na rynku mamy 138,5 tyś przedsiębiorstw z branży IT.

Co to za skrót IT?

Skrót IT dosłownie w języku angielskim oznacza information technology, tłumacząc to na polski mamy do czynienia z technologią informatyczną. Branża IT to właściwie połączenie informatyki z telekomunikacją. W dzisiejszych czasach większość firm bazuje na zasobach branży IT.

Jak zacząć pracę IT bez studiów?

W obecnych czasach coraz intensywniej rozrasta się sektor, gdzie wiele firm oraz osób prywatnych oferuję szkolenia oraz kursy. Aktualnie po ukończeniu kursów możemy znależć pracę w takich zawodach jak:

 • Programista,
 • UX designer,
 • UI designer,
 • Tester manualny.

Jak zacząć pracę IT bez doświadczenia?

Najlepszym sposobem na znalezienie pierwszej pracy bez doświadczenia, jest wzięcie udziału w rekrutacji na dedykowanych temu stronach. Ciężko zbudować dobre CV nie mając doświadczenia, jednak wtedy powinniśmy się skupić na wyeksponowaniu naszych umiejętności miękkich, które odpowiadają branży IT.

Czy praca IT jest trudna?

Praca w branży IT wymaga od specjalistów ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Osoby pracujące w tej branży najczęściej łączą swoje hobby z pracą zawodową, więc jest im łatwiej osiągnąć zamierzony efekt. Dla osób przebranżawiających, na początku może sprawiać problemy.