Ile kosztuje czyszczenie klawiatury w laptopie – cena w 2022?

Zalanie słodką kawą, zaprószenie okruszkami, tłuste plamy albo zwykły kurz. Czasem przez zwykły przypadek, częściej przez nieuwagę, klawiatura w laptopie wymaga czyszczenia. Można zrobić to samemu w domu, używając specjalnie dedykowanych do tego środków. Rozważniej …

Ile kosztuje czyszczenie klawiatury w laptopie

Zalanie słodką kawą, zaprószenie okruszkami, tłuste plamy albo zwykły kurz. Czasem przez zwykły przypadek, częściej przez nieuwagę, klawiatura w laptopie wymaga czyszczenia. Można zrobić to samemu w domu, używając specjalnie dedykowanych do tego środków. Rozważniej jednak oddać to w ręce specjalistów. Koszt takiej usługi nie jest wcale aż tak duży. Zdecydowanie wzrasta, gdy pojawia się konieczność wymiany poszczególnych elementów klawiatury.

Ile kosztuje czyszczenie klawiatury w laptopie?

Standardowe czyszczenie klawiatury to koszt 50 – 150 zł. W przypadku uporczywych zabrudzeń, cena wzrasta do 150 – 250 zł. Czyszczenie ultradźwiękami 120 – 220 zł. Zakup preparatu do konserwacji klawiatury w domu i niezbędnych akcesoriów 19 – 40 zł.

Od czego zależą koszty czyszczenia klawiatury w laptopie?

Najbardziej istotna sprawa to stopień i charakter zabrudzenia. Im cięższe do usunięcia, tym cena będzie wyższa. Dużą rolę odgrywa tu również model i sama obudowa laptopa. W niektórych sprzętach dostęp do klawiatury jest mocno utrudniony. Kolejne koszty pojawiają się w przypadku ewentualnych uszkodzeń klawiatury. Wymiana pojedynczych przycisków to koszt 20 – 25 zł. Jednak już cała klawiatura to 60 – 80 zł. Podświetlenie led to wydatek 40 – 50 zł. Gdy do wymiany jest również touchpad, koszty wzrastają o 70 – 120 zł.

Inna kwestia to czas pracy serwisu. Niektóre z nich mają w swojej ofercie usługi ekstra, za które trzeba dodatkowo zapłacić. Czyszczenie klawiatury w laptopie na „cito” zwiększa rachunek o 100 – 150 zł. Często również, tego typu punkty oferują dojazd do klienta. Jest to bardzo wygodna forma, która sprawia, że nie tracimy czasu na wizyty w serwisie. Jednak dojazd jest dodatkowo płatny, 15- 30 zł.

Pojawia się więc pytanie, czy nie prościej zrobić to w domu. W sklepach jest sporo środków do pielęgnacji i czyszczenia i to w bardzo konkurencyjnych cenach. Jednak nieumiejętne prace związane z klawiaturą mogą sprawić, że zamiast działającego sprzętu, będziemy musieli go wymienić.