Ile kosztuje przywrócenie systemu Windows – cena w 2022?

Blue screen zdarzył się właściwie każdemu. Albo nagle komputer się nie włącza lub system nie potrafi się uruchomić. Zanim zaczniemy szukać nowego sprzętu, warto zastanowić się nad oddaniem komputera do serwisu. W tym przypadku jedyną …

Ile kosztuje przywrócenie systemu Windows

Blue screen zdarzył się właściwie każdemu. Albo nagle komputer się nie włącza lub system nie potrafi się uruchomić. Zanim zaczniemy szukać nowego sprzętu, warto zastanowić się nad oddaniem komputera do serwisu. W tym przypadku jedyną rozsądną opcją jest naprawa i przywrócenie systemu Windows. Wykonanie tego samemu w domu może być kłopotliwe, zwłaszcza, gdy nie znamy się na tym dobrze. Cena takiej usługi w profesjonalnym serwisie jest na tyle przystępna, że nie warto się dłużej zastanawiać!

Ile kosztuje przywrócenie systemu Windows?

Standardowa instalacja sterowników, antywirusa, kodeków, pakietu do pisania i aktualizacji systemu 100 – 250 zł. Zainstalowanie sterowników dostarczanych przez klienta na CD lub pendrive 20 – 50 zł. Sterowniki ściągane przez serwis z sieci 50 – 70 zł.

Od czego zależą koszty przywrócenia systemu Windows?

Działania na systemie z reguły są wykonywane w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich, to uszkodzenie sprzętu lub jego podzespołów. Konieczność ich wymiany, generuje kolejne koszty. Najczęściej to zakup i montaż płyty głównej 40 – 120 zł oraz dysku 350 – 550 zł. Drugi, to atak wirusów i wtedy formatowanie twardego dysku jest koniecznością. Usługa ta wynosi 100 – 120 zł i wiąże się również z odzyskiwaniem danych. Cena jest uzależniona od ich ilości 200 – 1800 zł.

Koszty przywrócenia systemu Windows będą z pewnością większe, gdy zależy nam na czasie. Wiele serwisów komputerowych ma w swojej ofercie również wykonywanie usług ekspresowych a nawet w dni wolne i weekendy. Cena wtedy wzrasta o 50 – 150 zł. Jednak w przypadku ściągania aktualizacji Windows trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dojazd do klienta zazwyczaj również jest płatny 20 – 40 zł dodatkowo.

Bywa również tak, że bardziej opłacalny jest zakup najnowszego systemu niż odzyskiwanie pierwotnego. Nie wszystkie wersje Windows są już wspierane przez Microsoft, a tak jak w przypadku Windows 10, mogą być dodatkowo płatne 200 dolarów za rok. Zakup nowego oprogramowania to wydatek 550 – 900 zł i może okazać się o wiele lepszą inwestycją.