Ile kosztuje czyszczenie laptopa – cena 2022?

Jeżeli twój laptop bez wyraźnego powodu szybko się nagrzewa lub też zaczyna głośniej i wolniej pracować, to daje ci jasny sygnał. Jak najszybciej musisz zabrać się za czyszczenie. I nie chodzi tu o klawiaturę czy …

Ile kosztuje czyszczenie laptopa

Jeżeli twój laptop bez wyraźnego powodu szybko się nagrzewa lub też zaczyna głośniej i wolniej pracować, to daje ci jasny sygnał. Jak najszybciej musisz zabrać się za czyszczenie. I nie chodzi tu o klawiaturę czy ekran, a o sprzątanie nagromadzonego pod obudową pyłu i kurzu. Nie warto robić tego samemu, bo z jednej strony, można poważnie uszkodzić sprzęt a z drugiej, stracić gwarancję producenta. Czyszczenie laptopa to wydatek na który możesz sobie pozwolić!

Ile kosztuje czyszczenie laptopa?

Usunięcie nagromadzonego przez lata intensywnego używania kurzu to 100 – 150 zł. Kiedy laptop uległ zalaniu, cena jest większa, bo 200 – 300 zł. Dodatkowe osuszanie 30 – 60 zl. Czyszczenie laptopa gamingowego, to już wydatek 300 – 700 zł.

Od czego zależy cena czyszczenia laptopa?

Wycena takiej usługi jest z reguły bezpłatna. Serwisant fachowym okiem określi jakie czynności należy wykonać. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest rodzaj zabrudzenia. Jeżeli doszło do zalania lub uszkodzenia mechanicznego, oprócz samej usługi, musisz doliczyć zakup modułu i koszt wymiany. I tak,  klawiatura 120 – 250 zł., touchpad 100 – 150 zł, podświetlenie matrycy 80 – 120 zł. W przypadku konieczności podmiany elementów obudowy laptopa, cena usługi wzrośnie o 50 – 150 zł. Inna sprawa, to model sprzętu. Jeżeli zdjęcie obudowy będzie wymagało więcej pracy, cena za usługę czyszczenia wzrośnie o 70 – 120 zł. Kolejny aspekt to czas. Laptop zwykle jest narzędziem pracy, który musisz mieć przy sobie. Chociaż większość serwisów zajmujących się czyszczeniem laptopów namawia, aby zostawić sprzęt przynajmniej na dobę, to jednak mają w swojej ofercie również usługi ekstra. Gdy zamówisz czyszczenie w dwie godziny, do ceny wyjściowej za usługę musisz doliczyć 100 – 150 zł dodatkowo. Wykonanie tej usługi w dni wolne od pracy to kolejny wydatek od 50 do 100 zł. Wiele firm zapewnia czyszczenie laptopów w miejscu pracy. Do ceny takiej usługi dolicz jeszcze koszty dojazdu pracownika 25- 50  zł.