Ile kosztuje konfiguracja VPN – cena w 2022?

Każdy z nas zapewne ma na swoim komputerze oprogramowanie skutecznie chroniące przed wirusami. Wszyscy jednak wiemy, że w wielu sytuacjach są one mało wydajne. Aby więc dodatkowo zabezpieczyć się przed niepożądaną ingerencją osób trzecich, tworzy …

Ile kosztuje konfiguracja VPN

Każdy z nas zapewne ma na swoim komputerze oprogramowanie skutecznie chroniące przed wirusami. Wszyscy jednak wiemy, że w wielu sytuacjach są one mało wydajne. Aby więc dodatkowo zabezpieczyć się przed niepożądaną ingerencją osób trzecich, tworzy się wirtualną sieć prywatną. Jest ona swego rodzaju prywatnym tunelem przez który przepływa ruch między nadawcą i odbiorcą. Konfiguracja nie zajmuje wiele czasu i kosztuje mniej niż się powszechnie uważa. VPN po prostu warto mieć dla większego bezpieczeństwa.

Ile kosztuje konfiguracja VPN?

Konfigurowanie szyfrowanych wirtualnych sieci prywatnych VPN to 120 – 180 zł. Obejmuje ona site to site, SSL, PPTP i IPsec. Zdalny dostęp dla pracownika to dodatkowe 30 – 50 zł. Praca VPN w ujęciu serwerów NAS QNAP Synoligy koszt to 100 – 120 zł.

Od czego zależą koszty konfiguracji VPN?

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad rodzajem VPN jaki jest nam potrzebny. Takie usługi jak ochrona podczas korzystania z sieci Wi-Fi czy bezpieczne poruszanie się w internecie to podstawa. Jednak opłaty ze specjalną ochroną dla graczy są już większe o 20 – 50 zł miesięcznie. Kolejną opcją jest chęć odblokowania treści dostępnych w twoim kraju, podczas gdy ty jesteś za granicą. Niektóre firmy oferujące VPN mają tę usługę w standardzie, inne z kolei wymagają dodatkowych opłat na poziomie 30 – 60 zł.

Aby zminimalizować koszty konfiguracji VPN, można zrobić to samemu. Wiele usługodawców maksymalnie uprościło procedurę tak, że wystarczy jedynie opłacenie abonamentu, ściągnięcie bezpłatnej aplikacji i tyle. Dzięki temu mamy swobodny i bezpieczny dostęp do internetu prawie w każdym miejscu na świecie. Problem pojawia się w momencie wyboru oferty.

Dlatego czasem lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do profesjonalnego serwisu. Oni po prostu znajdą się na tej branży i są w stanie doradzić najbardziej optymalne rozwiązanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Dodatkowo z głowy masz wszystkie prace związane z konfiguracją.