Ile kosztuje rozbudowa laptopa – cena 2022?

Postęp technologiczny i ciągłe aktualizacje sprawiają, że rozbudowa laptopa staje się koniecznością. Można zainwestować w zupełnie nowy sprzęt, jednak taniej i w ostatecznym rozrachunku, bardziej optymalnie, jest go rozbudować. Dobry serwis komputerowy z pewnością doradzi …

Ile kosztuje rozbudowa laptopa

Postęp technologiczny i ciągłe aktualizacje sprawiają, że rozbudowa laptopa staje się koniecznością. Można zainwestować w zupełnie nowy sprzęt, jednak taniej i w ostatecznym rozrachunku, bardziej optymalnie, jest go rozbudować. Dobry serwis komputerowy z pewnością doradzi najbardziej optymalne rozwiązania, skrojone pod twoją, indywidualną miarę. Z pewnością będzie to tańsze, niż zakup zupełnie nowego laptopa. O tym, ile tak naprawdę na niego wydasz, decydujesz ty sam. To wada i zaleta jednocześnie.

Ile kosztuje rozbudowa laptopa

Wymiana matrycy to koszt 90 – 120 zł. Prace związane z płytą główną 130 – 160 zł. Optymalizacja laptopa to już koszt 70-90 zł. Dodanie pamięci RAM będzie kosztować 30 – 50 zł a wymiana dysku twardego 30 – 70 zł. Wymiana procesora to koszt 60 – 90 zł.

Od czego zależą koszty rozbudowy laptopa?

Tak naprawdę, odpowiedź jest jedna: od zasobności twojego portfela i wymagań jakie stawiasz przed nowym sprzętem. Koszty to w dużej mierze zakup nowych komponentów do laptopa. Dodatkowe moduły pamięci RAM 129 – 599 zł , większy dysk 129 – 299 za 240GB, a nowy procesor 340 – 720 zł. Dodatkowo dedykowana karta graficzna 149 – 420 zł i nowy napęd dysków optycznych 49 – 250 zł. Warto zainwestować również w kartę rozszerzeń mini-PCI/mini-PCIe 25 – 99 zł oraz nową matrycę 350 – 750 zł.

Rzecz jasna, jeżeli pracujesz jako grafik czy programista, musisz mieć o wiele wydajniejszą kartę graficzną niż chociażby księgowy. Analogicznie, gdy komponujesz muzykę, to karta dźwiękowa będzie najważniejsza. Na największe inwestycje musisz się jednak przygotować, gdy chcesz rozbudować swój laptop gamingowy. Tu budżet może sięgać nawet 1200 – 4000 zł.

Jeżeli nie masz funduszy na rozbudowę swojego sprzętu, możesz zaryzykować z podkręceniem procesora i karty graficznej. Jednak takie działanie bywa niebezpieczne, szczególnie jeżeli bierze się za to laik. Overblocking to działanie tymczasowe i w ogólnym rozrachunku o wiele lepiej wychodzi zainwestowanie w nowe moduły do laptopa.