Ile kosztuje usuwanie złośliwego oprogramowania – cena w 2022?

Każdy z nas ma zapewne zainstalowany program antywirusowy w swoim komputerze. I wszyscy generalnie wiemy, żeby nie klikać w podejrzane linki i dziwne maile. Mimo to, co roku zdarzają się setki tysięcy przypadków konieczności usuwania …

Ile kosztuje usuwanie złośliwego oprogramowania

Każdy z nas ma zapewne zainstalowany program antywirusowy w swoim komputerze. I wszyscy generalnie wiemy, żeby nie klikać w podejrzane linki i dziwne maile. Mimo to, co roku zdarzają się setki tysięcy przypadków konieczności usuwania złośliwego oprogramowania z naszego sprzętu. Dobra wiadomość jest taka, że większość z tych przypadków nie wyrządziła znaczących szkód. Gorsza, że aby do końca usunąć wirusy, musisz zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Spokojnie, nie jest to takie drogie!

Ile kosztuje usuwanie złośliwego oprogramowania?

Diagnoza i wstępne badanie w serwisie komputerowym to koszt 50- 70 zł. Opłaty nie są naliczane, gdy później skorzysta się z tych usług. Usuwanie wirusów, trojanów, spyware, adware i ransomware oraz zbędnych programów należy liczyć cenę 80 – 250 zł.

Od czego zależą koszty usunięcia złośliwego oprogramowania?

Pierwsza i zarazem najważniejsza kwestia, to rodzaj złośliwego oprogramowania które trzeba usunąć. I szkód, które już wyrządziło. Część z nich będzie wymagała sformatowania dysku, za który musisz doliczyć 90 – 120 zł. Co za tym idzie, powstaje konieczność instalacji oprogramowania systemowego, które kosztuje 200 – 250 zł. Kolejnym krokiem jest proces odzyskiwania danych z uszkodzonych sektorów, za który trzeba zapłacić 110 – 250 zł.

Dla użytkowników laptopów i komputerów ważny jest również czas. Większość serwisów komputerowych ma w swojej ofercie również usługi „ekstra czas”. Musisz jednak za nie dopłacić 50 – 150 zł. Usunięcie złośliwego oprogramowania z dojazdem do klienta, to koszt 30 – 50 zł plus 100 – 120 zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy serwisanta. Jeżeli jednak zalezy nam na jak najszybszym rozwiązaniu problemu, to może być najlepszy wybór.

Teoretycznie, każdy z nas ma w swoim komputerze zainstalowany program antywirusowy. Jednak te darmowe często nie potrafią wykryć wszystkiego, a już z pewnością, nie naprawią. Gdy zależy ci na rzetelnym sprawdzeniu i fachowej naprawie, zwróć się z tym do serwisu komputerowego.