Jak usunąć Yahoo z Google Chrome?

Wielu użytkowników Internetu spotkało się przynajmniej raz z sytuacją, kiedy z nieznanych przyczyn w ich przeglądarce pojawiło się narzędzie Yahoo, na przykład wyszukiwarka Yahoo Search. Jeśli nie było to zamierzone działanie użytkownika, jest duże prawdopodobieństwo, …

Jak usunąć Yahoo z Google Chrome

Wielu użytkowników Internetu spotkało się przynajmniej raz z sytuacją, kiedy z nieznanych przyczyn w ich przeglądarce pojawiło się narzędzie Yahoo, na przykład wyszukiwarka Yahoo Search. Jeśli nie było to zamierzone działanie użytkownika, jest duże prawdopodobieństwo, że będzie chciał pozbyć się niechcianego rozwiązania. Zastanawiasz się, jak usunąć Yahoo z Twojej przeglądarki Google Chrome? Sprawdź, jak zmienić Yahoo na Google.

Yahoo – co to jest?

Yahoo to przeglądarka stron internetowych oraz wyszukiwarka. Dzięki niej użytkownicy mogę wyszukiwać potrzebne informacje, mają dostęp do rozrywki i usług. Yahoo to narzędzie dostępne w różnych językach, działające zarówno na komputery, jak i urządzenia mobilne, takie jak laptopy czy smartfony. Yahoo jest często porównywane do Google przez wzgląd na wiele podobieństw. Jednak główną różnicą między Yahoo a Google jest mniejsza ilość funkcji w Yahoo. Google jest zdecydowanie bardziej rozbudowane, dzięki czemu internauci mogą dostosowywać wyniki wyszukiwania do swoich indywidualnych potrzeb. Google między innymi daje użytkownikom możliwość filtrowania wyników według daty publikacji, lokalizacji oraz wielu innych kryteriów. Ponadto za pośrednictwem Google możesz wyszukiwać również obrazy i mapy. Czym Yahoo wyróżnia się na tle Google? Przede wszystkim raportowaniem linków zwrotnych oraz wyszukiwaniem bez reklam.

Dlaczego w Chrome jest Yahoo?

Do instalacji Yahoo najczęściej dochodzi w sytuacji, gdy użytkownik pobiera darmowe oprogramowanie z Internetu. Bardzo często jest ono bowiem “w zestawie” z wyszukiwarką Yahoo Search i paskiem narzędzi Yahoo Toolbar. Co ciekawe, bardzo często Yahoo automatycznie zostaje ustawiona jako przeglądarka domyślna. Dlaczego tak się dzieje? Winny jest temu wirus – Yahoo search redicted virus. Jego system działania polega na przekierowaniu przeglądarki na jedną lub nawet kilka pośredniczących stron www, tak abyś docelowo trafił na Yahoo. W ten sposób osoba odpowiedzialna za wirusa zarabia na Twoich kliknięciach, a także zbiera dane i monitoruje Twoją aktywność w Internecie.

Yahoo – jak usunąć z przeglądarki Google Chrome w systemie operacyjnym Windows 10?

Jeśli nieświadomie zainstalowałeś narzędzie Yahoo na swoim komputerze, a zależy Ci na powrocie do wyszukiwarki Google, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Krok po kroku wyjaśniamy, jak usunąć Yahoo z Google Chrome:

Metoda 1:

Krok 1: Uruchom przeglądarkę Google Chrome i kliknij w trzy kropki znajdujące się w jej prawym górnym rogu. Z listy rozwijanej wybierz Ustawienia.

Krok 2: W pojawiającym się oknie wybierz pozycję Wyszukiwarka. W oknie Zarządzania wyszukiwarkami Yahoo Search powinna być ustawiona jako domyślna wyszukiwarka.

Krok 3: Aby usunąć Yahoo, a w zamian ustawić Google Chrome jako domyślną wyszukiwarkę, kliknij w trzy kropki znajdujące się przy wybranej przeglądarce i wybierz opcję Ustaw jako domyślną.

Krok 4: W ostatnim kroku przy wyszukiwarce Yahoo wybierz Usuń z listy. W ten sposób nie będzie ona już widniała jako domyślna przeglądarka.

Metoda 2:

Istnieje też druga metoda pozbycia się Yahoo z przeglądarki – reset Chrome. W tym celu kliknij w Ustawienia i w nowej karcie wybierz pozycję Zaawansowane. Dzięki temu zyskasz dostęp do opcji Resetowania komputera i czyszczenia danych. W tym miejscu kliknij w opcję Przywróć ustawienia wartości domyślnych i potwierdź swój wybór. Te działania sprawią, że cookies, rozszerzenia i w tym również Yahoo zostaną usunięte.

Metoda 3:

Istnieje również możliwość usunięcia wyszukiwarki Yahoo Search bezpośrednio w systemie Windows 10. W tym celu otwórz Panel sterowania i wejdź w sekcję Programy i funkcje. W ten sposób zyskasz dostęp do listy programów, które są zainstalowane na Twoim komputerze. Odnajdź Yahoo Search i kliknij prawym klawiszem myszy. Wybierz opcję Odinstaluj i gotowe.

Jak wyczyścić historię przeglądania w Google?

 Zdarzyło Ci się korzystać z cudzego komputera? A może współdzielisz swój sprzęt z drugą osobą? W takich sytuacjach często zależy nam na wyczyszczeniu historii przeglądania. Zastanawiasz się, jak usunąć wyniki wyszukiwania? Google Chrome pozwala Ci to zrobić w kilku prostych krokach.

Usuwanie historii przeglądania Google na komputerze

Krok 1: Otwórz Google Chrome i w prawym górnym rogu wybierz Więcej.

Krok 2: Wybierz pozycję Historia, a następnie zaznacz elementy, które chcesz usunąć.

Krok 3: Kliknij w funkcję Usuń, która znajduje się w prawym górnym rogu i potwierdź swój wybór.

Usuwanie historii przeglądania w Google na urządzeniach mobilnych

Krok 1: Na urządzeniu z oprogramowaniem Android otwórz aplikację Google i w prawym górnym rogu kliknij w ikonę ze swoich zdjęciem lub inicjałami.

Krok 2: Wybierz pozycję Historia wyszukiwania i zaznacz elementy, które chcesz usunąć. Możesz również usunąć od razu całą historię wyszukiwania

Krok 3: Potwierdź swój wybór.

Jak usunąć inne wyszukiwarki z Chrome?

Jeśli próbujesz usunąć inne wyszukiwarki z Chrome, proces ten jest w rzeczywistości dość prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Chrome i kliknąć ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu. Stamtąd wybierz „Ustawienia”, a następnie „Wyszukiwarka”. Będziesz mógł zobaczyć listę wszystkich wyszukiwarek zainstalowanych obecnie w Twojej przeglądarce. Aby usunąć jedną z nich, po prostu wybierz silnik, który chcesz usunąć i naciśnij przycisk „Usuń”. Możesz również dostosować swoją domyślną wyszukiwarkę, wybierając ją z listy rozwijanej. I to wszystko – udało Ci się usunąć inne wyszukiwarki z Chrome! Dzięki kilku prostym krokom możesz mieć pewność, że w Twojej przeglądarce będą wyświetlane tylko te wyszukiwarki, z których faktycznie chcesz korzystać. Spróbuj więc – to łatwe i szybkie!