Co to jest paysafecard?

Zakupy online są coraz częściej wybierane przez współczesnych klientów. Mimo to wiele osób nadal wzbrania się przed tą formą zakupów między innymi obawiając się płatności online. Form płatności internetowych jest wiele – między innymi tradycyjny …

Co to jest paysafecard

Zakupy online są coraz częściej wybierane przez współczesnych klientów. Mimo to wiele osób nadal wzbrania się przed tą formą zakupów między innymi obawiając się płatności online. Form płatności internetowych jest wiele – między innymi tradycyjny przelew, Blik, PayPal i paysafecard. Pierwsze trzy pozycje są powszechnie znane i chętnie wybierane przez klientów, ale czym jest paysafecard? Gdzie kupić przedpłaconą kartę?

Czym jest paysafecard?

Jeżeli chcesz korzystać z możliwości internetowych płatności, ale nie masz konta w banku lub masz obawy przed podawaniem danych swojej karty kredytowej, płaceniem Blikiem, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie paysafecard (w skrócie psc). To forma przedpłaconej karty zabezpieczonej 16-cyfrowym kodem dostępu. Co ważne, nie jest ona zależna od banku, z którego usług korzystasz lub innych danych osobowych. Gdzie kupić paysafecard? Znajdziesz je zarówno w polskich, jak i zagranicznych lokalnych supermarketach, kioskach, a nawet na stajach paliw. Możesz je również zakupić online. Paysafecard daje Ci możliwość dokonywania płatności w aż 46 krajach świata. Karty dostępne są w różnych walutach i nominałach. Co ważne, aby płacić przy pomocy paysafecard nie musisz mieć konta w banku, ani karty kredytowej.

Do czego można wykorzystać paysafecard?

Paysafecard ma wiele zastosowań. Przede wszystkim możesz ją wykorzystać do opłacenia swoich zakupów w Internecie. Korzystasz z serwisów streamingowych, takich jak Netflix lub Spotify? A może kupujesz aplikacje i gry w sklepie Google Play? Do opłacenia tych i wielu innych usług możesz wykorzystać przedpłacona kartę paysafecard. Jest to rozwiązanie dające użytkownikowi możliwość dokonywania zakupów online w bezpieczny i komfortowy sposób. Ponadto, karta paysafecard stanowi również świetny pomysł na prezent. Kiedy nie wiesz, jaki upominek najbardziej ucieszyłby bliską Ci osobę, możesz jej podarować kartę podarunkową o określonej wartości, na konkretne usługi, produkty lub do konkretnego sklepu. Przedpłacone karty podarunkowe respektowane są w większości sklepów online.

Ile kosztuje karta paysafecard?

Nieważne czy kupisz kartę paysafecard online czy w sklepie stacjonarnym, do wyboru będziesz miał takie same nominały. Możesz wybierać spośród wielu opcji kwotowych: 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł. Niezwykle istotny jest fakt, że nie musisz jednorazowo wykorzystać wszystkich środków dostępnych na swojej karcie. Możesz je przeznaczyć na realizację kolejnej transakcji lub poprosić o ich zwrot na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Psc jest darmowe, jeśli chodzi o korzystanie z samej usługi i płacenie. Nie możesz jednak zapomnieć o następujących opłatach:

  • opłata manipulacyjna za konto paysafecard – pamiętaj, że po upływie 12. miesięcy od daty zakupu, zgromadzone przez Ciebie środki na karcie zostaną obciążone miesięczną opłatą w wysokości 20 zł (jeśli w ciągu ostatniego roku nie dokonałeś na koncie żadnego zakupu),
  • opłata manipulacyjna – Twoje saldo na koncie paysafecard zostanie obciążone miesięczną opłatą manipulacyjną w wysokości 10 zł (od 2. miesiąca),
  • opłata od wykupu – wypłacana przez Ciebie kwota zostanie obniżona o 20 zł opłaty od wykupu,
  • narzut przeliczeniowy – jeżeli chcesz dokonać transakcji, która będzie wymagała przeliczenia walutowego, musisz liczyć się z tzw. narzutem przeliczeniowym.

Czy paysafecard jest bezpieczną formą płatności?

Karta paysafecard zdecydowanie zwiększa Twoje bezpieczeństwo w sieci, ponieważ nie musisz podawać danych swojej karty kredytowej lub logować się do banku w celu wykonania przelewu. To wygodne i szybkie rozwiązanie niestety ma też swoje wady. W obliczu stale zwiększającej się ilości przestępstw internetowych, użytkownicy paysafecard powinni zwrócić szczególną uwagę na to, komu podają kod PIN do swojej karty. Coraz częściej słyszy się bowiem o oszustach, którzy w podstępny sposób wyłudzają od internautów kody dostępu do ich środków. Tego rodzaju oszustwa dorobiły się nawet osobnego określenia – scam. Mimo to, nadal jest to bezpieczniejsze rozwiązanie, niż podpięcie karty kredytowej, która umożliwia dostęp do wszystkich Twoich środków finansowych.

Czy da się wypłacić pieniądze z paysafecard?

Zdecydowałeś się na zakup paysafecard i opłaciłeś nią transakcję, ale na Twojej karcie pozostały niezużyte środki finansowe? Zgodnie z regulaminem paysafecard, w każdej chwili możesz zażądać zwrotu środków, które zostały na Twojej karcie. Aby to zrobić musisz skontaktować się z działem obsługi klienta lub wysłać maila z prośbą zwrotu środków na adres mailowy: [email protected]. Niezależnie, który kanał komunikacji wybierzesz, będziesz proszony o podanie kilku istotnych informacji, w celu identyfikacji Ciebie, jako właściciela karty: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, czytelne kopie Twojego dowodu osobistego i paysafecard, a także dane rachunku (wraz z BIC i IBAN), na który zostaną zwrócone środki finansowe.