Ile kosztuje instalacja oprogramowania medycznego dla przychodni? – cena 2022

Digitalizacja dokumentów, sprawne i szybkie wystawianie recept, dostęp do historii leczenia w dowolnym momencie i z dowolnej lokalizacji, moduły dedykowane specjalizacji poszczególnych gabinetów (np. stomatologicznych, ginekologicznych, chirurgicznych) – to niektóre zalety oprogramowania medycznego dla przychodni. …

Ile kosztuje instalacja oprogramowania medycznego dla przychodni

Digitalizacja dokumentów, sprawne i szybkie wystawianie recept, dostęp do historii leczenia w dowolnym momencie i z dowolnej lokalizacji, moduły dedykowane specjalizacji poszczególnych gabinetów (np. stomatologicznych, ginekologicznych, chirurgicznych) – to niektóre zalety oprogramowania medycznego dla przychodni. Profesjonalne programy można zintegrować z urządzeniami do diagnostyki i systemem P1 czyli „Elektroniczną Platformą Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych”. Trudno wyobrazić sobie nowoczesną placówkę zdrowia, która nie posiada oprogramowania wspierającego pracę lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu.

Ile kosztuje instalacja oprogramowania medycznego dla przychodni

Za instalację programu medycznego trzeba zapłacić 133 – 204 zł za godzinę pracy informatyka lub wykupić abonament na współpracę z firmą IT, dla przychodni z 10-20 komputerami koszt miesięczny wyniesienie: 2149 – 3122 zł.

Od czego zależy koszt instalacji oprogramowania medycznego dla przychodni

Koszt instalacji oprogramowania medycznego dla przychodni zależy:

  • sposoby rozliczenia pracy specjalistów IT – czy będzie to opłata za godzinę pracy czy też zadania zostanie wykonane w ramach miesięcznego abonamentu,
  • liczby komputerów w przychodni – im więcej stanowisk, tym wyższa cena,
  • ośrodka, w którym odbywa się instalacja (w większych miastach koszt jest wyższy),
  • skomplikowania zadania (rodzaju aplikowanego oprogramowania).

Przy obliczaniu kosztu instalacji oprogramowania medycznego należy uwzględnić cenę samego programu.