Ile kosztuje instalacja oprogramowania Microsoft 365? – cena 2022

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to pakiet usług udostępnionych z serwerów producenta po opłaceniu subskrypcji. W ramach programu Microsoft 365 użytkownik dostaje m.in. popularne programy biurowe: Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook. Dodatkowo ma do dyspozycji …

Ile kosztuje instalacja oprogramowania Microsoft 365

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to pakiet usług udostępnionych z serwerów producenta po opłaceniu subskrypcji. W ramach programu Microsoft 365 użytkownik dostaje m.in. popularne programy biurowe: Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook. Dodatkowo ma do dyspozycji 1 TB miejsca w chmurze na prywatne pliki (usługa OneDrive). Program przeznaczony jest do użytku osobistego i dla rodziny, w wersji dla firm i większych przedsiębiorstw oraz dla szkół i uczelni. Microsoft w opcji dla biznesu ma m.in. więcej miejsca w chmurze oraz dodatkowe narzędzia. Oprogramowanie Microsoft 365 instalowane jest za pośrednictwem witryny office.com.

Ile kosztuje instalacja oprogramowania Microsoft 365?

Cena instalacji oprogramowania Microsoft zależy od czasu, który informatyk poświęci na usługę, godzina pracy specjalisty IT kosztuje 133 – 204 zł. Usługa może być realizowana w ramach miesięcznego abonamentu na stałą obsługę informatyczną, dla firmy z 10 – 20 komputerami, jednym serwerem i jednym oddziałem, koszt miesięczny to 1900 – 2843 zł.

Od czego zależy koszt instalacji oprogramowania Microsoft 365?

Cena instalacji oprogramowania Microsoft 365 zależy od:

  • sposobu rozliczenia ze specjalistą IT (wynagrodzenie za godzinę pracy lub w ramach miesięcznego abonamentu),
  • liczby stanowisk komputerowych (i ew. oddziałów firmy), na których instalowany jest program,
  • miasta, w którym realizowana jest usługa (w większych ośrodkach koszt jest wyższy).

Do kosztu instalacji trzeba doliczyć koszt wykupienia subskrypcji na Microsoft 365.