Ile kosztuje naprawa gniazda zasilania – cena w 2022?

Jeżeli twój laptop przestał się ładować, wina wcale może nie leżeć po stronie sprzętu a samego zasilania. Gniazdo zasilania to jedno z najcześciej wymienianych elementów w każdym sprzęcie tego typu. Nic w tym w sumie …

Ile kosztuje naprawa gniazda zasilania

Jeżeli twój laptop przestał się ładować, wina wcale może nie leżeć po stronie sprzętu a samego zasilania. Gniazdo zasilania to jedno z najcześciej wymienianych elementów w każdym sprzęcie tego typu. Nic w tym w sumie dziwnego – używamy go prawie ciągle. Na szczęście naprawa gniazda zasilania nie obciąży zbytnio naszego budżetu. Nawet gdy będzie trzeba go wymienić, wydamy na to grosze. Naprawa tego typu elementów wiąże się z rozebraniem obudowy laptopa i bezpieczniej jest to zlecić w serwisie.

Ile kosztuje naprawa gniazda zasilania?

Standardowa usługa naprawy gniazda zasilacza to 50 – 100 zł. Wymiana na nowy generuje koszty na poziomie 80 – 120 zł. Czas pracy serwisanta w miejscu wskazanym przez zlecającego wynosi 100 – 120 zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy.

Od czego zależą koszty naprawy gniazda zasilania?

Wiele zależy od skali uszkodzeń i stanu samego laptopa. Naprawa gniazda zasilania może wynikać z uprzedniego zalania sprzętu, więc do ogólnej kwoty trzeba jeszcze doliczyć osuszanie laptopa 50 – 100 zł. Kolejne potencjalne koszty to zakup nowego gniazda zasilania, w przypadku gdyby obecnego nie dało się odratować. Sena tych podzespołów na szczęście nie jest duża, bo 10 – 15 zł.

Inna sprawa to czas pracy serwisanta, a co za tym idzie, konkretnego modelu laptopa. Naprawa gniazda zasilania wiąże się z otworzeniem obudowy laptopa. Gdy wymaga to sporo pracy, cena usługi może wzrosnąć o 20 – 60 zł. Kolejne koszty dojdą, gdy zlecimy tę pracę do wykonania w weekend lub dni wolne od pracy. Sporo serwisów komputerowych rozumiejąc, że laptop musi być sprawny w tygodniu, oferuje taką usługę. Jest to zwykle dodatkowo płatne 50 – 150 zł.

Kolejny koszt to dojazd serwisanta do miejsca wskazanego przez zleceniodawcę. Wtedy trzeba doliczyć również 20 – 50 zł. Gdy usługa ma być wykonana poza serwisem, niektóre z nich narzucają odgórną stawkę za pracę serwisanta w wysokości 100 – 120 zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy. Specjaliści czynności takie jak naprawa gniazda zasilania raczej nie radzą robić samemu w domu.